Serwis archiwalny.
Przejdź do ostatniej edycji:
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2021 »

Info

Już 8 stycznia 2011 r. po raz dwudziesty w całym kraju zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku w akcji tej aktywnie uczestniczyć będzie Gdańsk. Tegoroczny finał przebiega pod hasłem "Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko" a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Największa impreza orkiestrowa w naszym regionie odbędzie się na Targu Węglowym w Gdańsku. To stąd przy udziale gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej będziemy pokazywać całej Polsce jak bawi się i pomaga ratować dzieci Gdańsk. Od godz. 14.00 do 21.00 na scenie zgrają topowe zespoły polskiej muzyki i nie tylko.

Na ulice Gdańska wyjdzie 1000 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze do specjalnie przygotowanych puszek. Wszystko po to, aby kolejny raz udowodnić, że potrafimy i lubimy pomagać osobom potrzebującym. W Teatrze Wyżebrze zostanie zlokalizowany Gdański sztab wolontariuszy w ramach, którego będzie prowadzona integracja wolontariuszy, możliwość rozliczania puszek oraz studio telewizyjne.

Oprócz muzyki nie zabraknie innych atrakcji. Każdy będzie mógł wziąć udział w loterii, wylicytować w aukcji ciekawe gadżety i pamiątki orkiestrowe. Lokalne imprezy oprócz Gdańska odbędą się też w Gdyni i w Sopocie. Wszystkie informacje na temat poszczególnych wydążeń w waszych miastach znajdziecie w zakładce IMPREZY.